A VMSZC III. Béla Szakgimnáziuma és Szakközépiskolája 2019. november 19-én tartotta nagy sikerű Nyílt Napját. A rendezvény nem csak a középfokú beiskolázás, teljes igénnyel a 8. évfolyamosok és szüleik részére volt tájékoztató a továbbtanulásról, hanem egyben bemutatkozó nyílt nap az iskola szakképzési partnereinek, cégeknek és önkormányzatnak.

A találkozó célja egy olyan kooperáció kialakítása volt, amely során a kölcsönös igények felméréséből kiindulva az iskola és partnerei közösen tudjanak megfogalmazni teljesíthető célokat a szakképzés és a munka világa területén. Hiszünk benne, hogy a jövő a sikeres együttműködésé, együtt-gondolkodásé. A közös stratégia és érdek viheti előre a térség gazdaságát, szakképzését. Ennek alapjait tette le e találkozó, amely során nem csak szóban, de gyakorlatban is megismerhették iskolánkat a felek, majd kötetlen formájában konzultálhattak.