A Szombathelyi Műszaki SzC III. Béla Szakgimnáziuma és Szakközépiskolája és a magyarkanizsai Poljoprivredno-tehnički srednjoškolski centar "Besedeš Jožef" Kanjiža (Beszédes József Mezőgazdasági és Műszaki Iskolaközpont) diákjai számára néhány napra „megszűnik” a határ.

A Határtalanul pályázat révén létrejött együttműködés során a két iskola diákjai közös produktumot hoznak létre: Hexabod nevű robothoz, 3D nyomtató segítségével új alkatrészeket terveznek: a meglévő robothoz Solid Edge modellező szoftverben terveznek a diákok emelőkarokat, amelyeket 3D nyomtatóval elkészítenek, majd a robothoz rögzítik. Majd megírják a robot irányításához a programkódokat, és végrehajtják a feladatokat.

A szakmai munka mellett a résztvevő diákok megismerkednek Szentgotthárddal, a Vendvidék, az Őrség  ill. a Vajdaság történetével, néprajzával, kultúrtörténetével illetve a térségek nagyobb településeivel is.

A vajdasági diákok 2019. 04. 09-től töltenek néhány napot Szentgotthárdon, a III. Béla szakgimnazistái 2019. 05. 07-10. között utaznak Magyarkanizsára.

A személyes találkozáson túl, diákok által létrehozott Facebook-oldal a csoportok közötti kapcsolatépítés eszköze. Az iskolai honlap folyamatosan a tájékoztat a projekt elemeiről.

A projektet az Emberi Erőforrások Minisztériuma támogatja.