A Határtalanul program első látogatása Szentgotthárdon és környékén zajlott. Magyarkanizsáról, a Beszédes József Mezőgazdasági és Műszaki Iskolaközpont diákjai érkeztek hozzánk, hogy a szakmai programok mellett ismerkedjenek a vidékkel.

A Vajdaságban élő fiatalok és a szentgotthárdi diákok között nem volt határ sem kommunikációs sem szakmai téren. A határon túli fiatalok érdeklődéssel várták az Opelbe szervezett látogatást, a közös túrákat, kirándulást. A közös focimeccs döntetlenül végződött. A vendégek részt vettek a Költészet Napja alkalmával szervezett közös versmondáson.

A szakmai programon, a projektben résztvevők, robotautót szereltek össze és működtettek, valamint a Hexabod programmal ismerkedtek a diákok. A vajdasági találkozón kerül véglegesítésre a közös alkotás.

További fotók megtekinthetők facebook oldalunkon: www.facebook.com/belasztg