Október 11-én hajnalban, immár sokadszorra, 21 bélás diák két kísérő tanárral elindult Budapestre, hogy az Erkel Színházban megnézze a Hunyadi László c. operát.

Az előadás 11 órakor kezdődött és kb. 14 óráig tartott. Az előadás előtt volt idő egy kis Duna-parti sétára, metrózásra, városnézésre.
Opera megtekintésére ritkán szánja rá magát az emberek többsége, mégis célszerű legalább egy-két alkalommal kulturális programjaink közé beiktatni.
Ha a teljes előadás nem is nyerte el mindenki tetszését, de felcsendült benne olyan „örök sláger”, mely vérpezsdítő, verbunkos hangvételű ének, s dallama nemcsak az opera 1844-es ősbemutatóján aratott fergeteges sikert, hanem forradalmi és lelkesítő hatásánál fogva meghatározó szerepet játszott az 1848-as márciusi események során is.